24 Eylül 2011 Cumartesi

Bebekler için organik ürünler Tots&More'da


Tots&More, bir bebeğin gıda dışındaki ihtiyaçlarının organik olarak temin edilebilmesi için, organik ve doğa dostu yaşam felsefesini bütünüyle uyguluyor. www.totsandmore.com.tr adresine mutlaka bakmalısınız.


Pamuk, bugün dünyada tekstilde en fazla kullanılan elyaf ve yine pamuk, üretim esnasında en fazla kimyasal maddeyi tüketen hammaddedir. Geleneksel yöntemlerle üretilmiş pamuktan mamül ürünlerde kullanılan kimyasal maddelerin insan sağlığını ne derece tehdit ettiğini artık bilmeyen yok. Rahatlığı sebebiyle özellikle iç giyimde ve özellikle bebek ve çocuk kıyafetlerinde çokça kullanılan pamuk aslında hiç masum değildir.

Bebeklerin, ince olmasından dolayı ciltlerinin hassasiyetini destekleyecek yumuşacık ve kimyasaldan uzak organik giysiler, onları olası cilt problemlerinden korur ve organik pamuğun yumuşaklığında kendilerini rahat hissetmelerini sağlar. En önemlisi de geleneksel yöntemle yetiştirilen pamuktaki sağlığı tehdit eden zararlı kimyasal maddelerden uzak ve koruma altında olurlar.

İşte bu bilinçle yola çıkan bebek organik ürün markası Tots&More, www.totsandmore.com.tr adresi üzerinden yüzde yüz organik ürünleri ebeveynlere ulaştırıyor.

Tots&More ürünleri, organik pamukta kalitesi dünya çapında kabul görmüş Ege Bölgesi pamuğu kullanılarak üretiliyor. Yüzde 100 organik pamuktan ve üretimin her aşaması sertifika yönetmeliklerine uygun olarak oluşturulan ürünlerde, yalnızca doğal boyalar ve organik tekstil ürünlerinde kullanılması uygun, sertifika veren kuruluşlar tarafından onaylanmış boyalar kullanılıyor; düğme ve çıtçıtlar nikel ve krom içermiyor.

Temizlik ve bakım ürünleri, ECOCERT sertifikalı, alerji testlerinden geçirilmiş, hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünler. Organik bebek bezlerinin gübreleşme niteliği var, yani kullanılan bezler, doğaya bırakıldıklarında gübre haline geliyor. Paket kağıtları, katologlar ve ambalaj malzemelerinde yüzde 100 geri dönüşümlü kağıt kullanılıyor.

Neden organik?
Organik tüketim, sağlığa önem vermeyi, temiz bir çevreye katkıda bulunmayı, atıklar ve geri dönüşüm konularında hassas olmayı, enerji ve doğal kaynakları dikkatli tüketmeyi, emeğe saygıyı ve adil ticareti benimseyen bir yaşam biçimidir. Bu yüzden Tots&More, bir bebeğin gıda dışındaki ihtiyaçlarının organik olarak temin edilebilmesi için, organik ve doğa dostu yaşam felsefesini bütünüyle uyguluyor. Bu amaçlawww.totsandmore.com.tr'de giysi yanında, organik uyku setlerini ve yakında satışta olacak olan organik bebek havlu ve bornozlarını ve bunları yıkama çözümlerini, organik bebek bakım ürünlerini ve organik bebek bezlerini de bulabilirsiniz.

Tots&More, sağlıklı gelecek nesiller için, özellikle en kıymetlilerimiz olan bebeklerin ve en azından bebeğin hassas tenine değecek olan temel giysilerin, organik olması gerektiği düşüncesinden hareket ediyor ve organik ürünleri isteyen herkesin alabileceği makul fiyatlarda tutabilmeyi amaçlıyor. Şimdilik web sitesi www.totsandmore.com.tr üzerinden gerçekleşen satışlar, planlanan mağazalaşma hedefleri doğrultusunda daha geniş bir şekilde tüketiciyle buluşacaktır.

Kehribar diş boncukları
Bütün bunlara ek olarak web sitesinde, yüzyıllardır Avrupa’da, Uzakdoğuda ve Baltık ülkelerinde geleneksel olarak bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde yaşadıkları sıkıntıları atlatmakta kullanılanamber (kehribar) diş boncuklarını bulabilecek bebek anneleri. Vücut ısısı ile birlikte vücuda etkisi nüfus eden kehribarın ağrı kesici özelliği asırlardır bilinir. Diş çıkarma döneminden sonra da özellikle kız çocukları için ileriki yaşlarında da kullanabilecekleri hoş bir takı olacak bu kolyeler.

Tots&More'un çalışma ilkeleri
Üretim, tarladan fabrikaya, iplik, kumaş ve nihai ürün aşamasına kadar Ege Bölgesi sınırları içerisinde gerçekleştirildiğinden, düşük karbon ayak izi oluşturuyor. Üretimde çalışan işgücünün çalışma koşulları güvenli ve sağlıklı. Çocuk işçi çalıştırılmıyor, çalışma saatleri yasal sınırlara uygun ve çalışanlar arasında ayrımcılık yapılmıyor. Çalışanların dernek kurma ve toplu pazarlık haklarına saygı gösteriliyor.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız

Tots&More'un organik bebek giysileri
Bağışıklık sistemi henüz gelişmemiş bebekler için annelerin organik kullanma bilinci giderek artıyor. İşte Tots&More markası da organik bebek ürünleriyle bu amaca hizmet ediyor. Tots&More'un organik giysileri Pudra.com'da...

Tots&More'da bebekler için organik oyuncaklar

Organin bebek ürünleri markası Tots&More'da bebekler için yüzde yüz organik olarak üretilmiş oyuncaklar var. Bu oyuncakları www.totsandmore.com.tr adresi üzerinden satın alabilirsiniz. Kaynak

Hiç yorum yok: